fitstyle
rejestracja w fit.plrejestracja
crosscore zumba fitness taniec poradnia dietetyczna super Pani twardziel sex i przemoc drabina jakuba fitness projektowanie stron internetowych

R

Rak jajnika- jest to złośliwy, pierwotny nowotwór jajnika wywodzący się z nabłonka narządów moczowo-płciowych.

Rak jelita grubego. Około 90% przypadków raków jelita grubego stanowią gruczolakoraki. Większość z nich rozwija się na podłożu zmian przednowotworowych jakimi są polipy o charakterze gruczolaka.

Rak kory nadnerczy-jest rzadkim nowotworem złośliwym wywodzącym się z nabłonka kory nadnerczy.

Rak krtani (Carcinoma laryngis)- jest najczęstszym rakiem okolicy głowy i szyi. W 95% przypadków mamy do czynienia z rakiem płaskonabłonkowym. Ze względu na lokalizację nowotworu wyróżniamy; raki głośni, raki nadgłośniowe oraz raki podgłośniowe.

Rak nerki- jest złośliwym nowotworem powstającym głównie z nabłonka cewek krętych bliższych kłębuszka nerkowego.

Rak pęcherza moczowego- jest nowotworem złośliwym wywodzącym się z nabłonka przejściowego wyścielającego pęcherz moczowy.

Rak szyjki macicy- w 95% jest rakiem płaskonabłonkowym. Rozwija się zwykle na podłożu stanu przednowotworowego jakim jest dysplazja.

Rak trzonu macicy -jest nowotworem błony śluzowej trzonu macicy, czyli endometrium.

Rak trzustki- stanowi 85% wszystkich nowotworów trzustki. Komórki raka wywodzą się z części zewnątrzwydzielniczej gruczołu.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)-dawniej nazywane gośćcem przewlekłym postępującym (GPP) jest chorobą ogólnoustrojową, chociaż przede wszystkim dotyczy narządów ruchu.

Rezonans magnetyczny-badanie to polega na umieszczeniu pacjenta w komorze aparatu, w stałym polu magnetycznym o wysokiej energii. Powoduje to, że linie pola magnetycznego jąder atomów - w organizmie człowieka - ustawiają się równolegle do kierunku wytworzonego pola magnetycznego. Dodatkowo sam aparat emituje fale radiowe, które docierając do pacjenta i jego poszczególnych tkanek wzbudzają w nich powstanie podobnych fal radiowych (to zjawisko nazywa się rezonansem), które z kolei zwrotnie są odbierane przez aparat.

Rozpadliny- to linijne ubytki obejmujące głębsze warstwy skóry właściwej, w wyniku czego powstają blizny.

Ropniakiem opłucnej- określa się obecność zainfekowanego płynu lub ropy w jamie opłucnej. Rozpoznanie ropniaka opłucnej ustala się w oparciu o wywiad lekarski, badanie przedmiotowe (opukiwanie i osłuchiwanie klatki).

Rozedma płuc- charakteryzuje się powiększeniem ponad normę przestrzeni powietrznych w strukturach płuc znajdujących się obwodowo od oskrzelików i przebiega z destrukcją ścianki tych struktur.


Rozstrzenie oskrzeli -stanowią stałe i nieodwracalne rozszerzenie światła oskrzeli podsegmentowych lub segmentowych ze współistniejącym zniszczeniem rusztowania chrzęstno-mięśniowo-włóknistego.

www.fit.pl