rejestracja w fit.plrejestracja
crosscore zumba fitness taniec poradnia dietetyczna super Pani twardziel sex i przemoc drabina jakuba fitness projektowanie stron internetowych

Osocze bogatopłytkowe - nowość w medycynie

Osocze bogatopłytkowe – ratunek dla ścięgien, tkanek i stawów i broń w rękach lekarzy ortopedów! Rewolucyjna metoda już w Polsce

 

We Wrocławiu, w Instytucie DermaMed, działa Pierwszy w Polsce Ośrodek Ortopedii Regeneracyjnej. Ortopedia regeneracyjna to nowy kierunek w ortopedii.

Jego głównym celem jest dążenie do odbudowy uszkodzonych tkanek. Za pomocą najnowocześniejszych metod, takich jak osocze bogatopłytkowe czy komórki macierzyste indukuje się w organizmie pacjenta procesy naprawcze. Dzięki temu w zmienionych chorobowo lub uszkodzonych tkankach następuje proces regeneracji. Stąd też nazwa ortopedia regeneracyjna.

W klasycznej ortopedii oprócz metod operacyjnych stosuje się leczenie farmakologiczne, polegające między innymi na podawaniu leków przeciwzapalnych, leków przeciwbólowych lub zastrzyków z preparatów zawierających sterydy.

- Podawanie sterydów powoduje szybką poprawę stanu zdrowia pacjenta, likwiduje ból i obrzęk, ale jednocześnie jednak wpływa hamująco na procesy naprawcze i może doprowadzić do degradacji tkanek, np. osteoporozy czy osłabienia ścięgien lub więzadeł. Natomiast w przypadku ortopedii regeneracyjnej stosowane metody mają za zadanie stymulacje procesów naprawczych poprzez wymuszenie w organizmie pacjenta procesu regeneracji chorych bądź uszkodzonych tkanek - tłumaczy dr Marcin Malcewicz, specjalista drugiego stopnia ortopedii i traumatologii oraz balneologii i medycyny fizykalnej z pierwszego w kraju Ośrodka Ortopedii Regeneracyjnej Dermamed-Ortopedia.

Osocze bogatopłytkowe, czyli cuda od ręki, w ortopedii regeneracyjnej

Obecnie, najczęściej stosowaną metodą w ortopedii regeneracyjnej są zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego. Metoda ta wykorzystuje najbogatsze naturalne źródło czynników wzrostu - płytki krwi. Z małej ilości krwi pobranej od pacjenta, w ciągu 5 minut odseparowywany jest, za pomocą specjalnego zestawu, koncentrat płytek krwi.

- Osocze bogatopłytkowe wstrzyknięte w chore tkanki silnie stymuluje naprawę uszkodzonych ścięgien, mięśni, więzadeł, chrząstki lub kości. Obserwujemy przy użyciu tej metody szybkie i bardzo stabilne efekty. Po zastosowaniu tej metody pacjenci stosują mniej standardowych leków. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób z innymi schorzeniami, gdyż nie obciążamy ich organizmu dodatkowymi lekami, jak również osób aktywnych, ponieważ szybciej odzyskują oni sprawność – wylicza dr Marcin Malcewicz.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego czy z komórek macierzystych stają się coraz bardziej popularne na świecie. Dowodem na to, że metody te cieszą się najwyższym uznaniem, jest fakt, że sportowcy ze światowej czołówki są leczeni z urazów czy schorzeń układu ruch właśnie za pomocą osocza bogatopłytkowego. Na przykład klub piłkarski FC Barcelona współpracuje z hiszpańską firmą zajmującą się leczeniem osoczem bogatopłytkowym. W mediach można również znaleźć informacje, że takie gwiazdy sportu jak Tiger Woods (jeden z najlepszych golfistów świata), czy Kobe Bryant (gwiazda koszykarskiej ligi NBA) leczyły swoje kontuzje właśnie za pomocą zabiegów z osoczem bogatopłytkowym.

Za pomocą metod ortopedii regeneracyjnej można leczyć liczne schorzenia i urazy narządu ruchu, w tym między innymi zespoły bólowe kręgosłupa, zmiany przeciążeniowe, np.: łokieć tenisisty, łokieć golfisty, zapalenie kaletki przedłokciowej i przedrzepkowej, kolano skoczka, przeciążenia ścięgna Achillesa i rozcięgna stopowego (ostrogi piętowej), uszkodzenia i ubytki chrząstki stawowej, zespoły przeciążeniowe stawów itd. Osocze bogatopłytkowe również bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu zaburzeń zrostu kostnego.

www.zdrowie.fit.pl
 

 

tagi: osocze bogatopłytkowe, ortopedia, ortopedia regeneracyjna, regeneracja, zespoy bólowe, leczenie urazów, rehabilitacja
Skomentuj ten artykuł Wszystkie komentarze Zobacz inne dyskusje


Anonimowy |
POZOSTAŁE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU:
Na rynek wchodzi nowa szczepionka przeciwko  9 typom wirusa HPV
Na rynek wchodzi nowa szczepionka przeciwko 9 typom wirusa HPV
Witamina D - warto ją suplementować?
Witamina D - warto ją suplementować?
Kup ciśnieniomierz japońskiej marki AND  i wygraj cenne nagrody!
Kup ciśnieniomierz japońskiej marki AND i wygraj cenne nagrody!
Jesienne przeziębienia- jak unikać, jak sobie z nimi radzić?
Jesienne przeziębienia- jak unikać, jak sobie z nimi radzić?
Naturalna ulga z ARNICA active KONKURS
Naturalna ulga z ARNICA active KONKURS
7 błędów popełnianych podczas mycia zębów
7 błędów popełnianych podczas mycia zębów
Czym są suplementy? Czy suplementy są szkodliwe? Kto może je zażywać?
Czym są suplementy? Czy suplementy są szkodliwe? Kto może je zażywać?
Naturalne sposoby na oczyszczanie organizmu
Naturalne sposoby na oczyszczanie organizmu
21 i 22 stycznia pytamy bliskich o zdrowie
21 i 22 stycznia pytamy bliskich o zdrowie
Cholester - 3 kroki w walce z cholesterolem!
Cholester - 3 kroki w walce z cholesterolem!